Siidisabad rõõmustasid Sõpruse Kodu elanikke

Loomise kuupäev 28.12.2022

Neljapäeval,15.12.2022, külastasid Põltsamaa valla lasteaia Siidisabade rühm Sõpruse Kodu elanikke. Soovides õpetada lastele teiste märkamist ja abistamist sel erilisel aastaajal, otsustati osa võtta “Mina aitan Eestit!” üleskutsest. 

Detsembrikuu ehk jõulukuu on alati olnud üks imede ja märkamise aeg. Nii tundsid ka Siidisabad sel aastal enda sees soovi jagada killukest jõulurõõmu ja soojust inimestele, kes peavad oma pühad veetma lähedastest eemal. Mõeldes eelkõige oma kogukonna peale, otsustati selle aastane jõulurõõm viia hooldekodu elanikele. Nii pandigi koos lastega plaan paika ja hakati varakult ettevalmistusi tegema. 

Esimesena meisterdati valmis looduslikest ja taaskasutatud materjalidest jõuluehted. Ehteid olid kahte erinevat- kaunistatud puidust kettad ja käsitööna valmistatud päkapikud. Kui ehted valmis, tehti kingitustele juurde ka kaardid. Koostöös lapsevanematega meisterdas üks vanem Sõpruse Kodule elanikele ilusa küünlaaluse, millega viisid lapsed oma külaskäigul jõulusoojust ja maiustamiseks jõulukringlit. Lisaks kingitustele valmistasid lapsed koostöös nii rühmaõpetajate kui muusika õpetajaga ette jõuluhõngulise etteaste, kust ei puudunud laulud, tantsud ega muud vahvad etteasted. 

Peale külastust said Siidisabad tänutäheks kommi ja piparkooki kuid kõige suurem kingitus, mis neile osaks sai, oli andmise rõõm. Lastele väga meeldis vanuritele esineda ning jõulurõõmu jagada!

Viimati muudetud 28.12.2022.