Põltsamaa Valla Lasteaia Tõrukese õppekoht võitis interaktiivse tahvli

Loomise kuupäev 10.11.2021

Tõrukese õppekoha Vahtraninakese meeskond osales ALPA Kids õpilugude koostamise väljakutses ja võitis interaktiivse tahvli koos paigaldusega.


Suur rõõm on teatada, et tänu Tõrukese õppekoha Vahtraninakese saadetud õpiloole osutus Põltsamaa Valla Lasteaed ALPA ja Datel AS poolt läbi viidud Promethean interaktiivse tahvli võitjaks. ALPA Kidsil on  haridusasutuste suurtes interaktiivsetes tahvlites ja lauaarvutites kasutamiseks sobilik versioon saadaval kõigile haridusasutustele. Seni on olnud  ligipääs vaid piiratud ja  valitud lasteaedadele. Seepärast  otsustati  ALPA Kidsi poolt korraldada  lasteaedadele  suunatud seadmeloos, milles osalemiseks tuli saata  oma ALPA õpilugu. Kõigi õpiloo saatjate vahel läks loosi suur Prometheani interaktiivne tahvel koos aastase ALPA harivate mängude paketiga. Loosiõnn naeratas Tõrukese õppekoha Vahtraninakese õpiloole „Sõidukid.“ Liiklusalase mängulise õpiloo koostamisel osales kogu meeskond - Helen Žukovitš, Anneli Palm ja Riina Jürisson. Lastele meeldis tegevus  väga, mängiti kogu teemanädala jooksul. Õpetaja Heleni  hinnangul on Alpa mängud toredad, selged ja lastele arusaadavad. Õpetaja Heleni sõnul võiks mängude valik olla veelgi mitmekesisem, seepärast otsustatigi osaleda ja oma idee saata.
 

 

Võidu toonud õpilugu „Sõidukid.“

Lapsed maalisid maastiku, millele  lisasid erinevaid sõidukeid. ALPA mänguna oli võimalus tahvelarvutil kuulata sõidukite hääli, lohistada sõidukeid õigetesse kohtadesse ja kirjeldada neid. Samal ajal said lapsed ALPA Kidsist kuulata liisusalmi sõidukitest ja ära tunda  erinevaid liikluskeskkondi ja liiklusmärke.

 

SUURED ÕNNESOOVID VAHTRANINAKESE MEESKONNALE!

Viimati muudetud 10.11.2021.