Omanäoline ja ühendav muusika

Loomise kuupäev 19.03.2024

15. märtsil 2024 toimus Euroopa Koolimuusika Päev teemal "Omanäoline ja ühendav muusika". Üritusele oodati eelnevalt koolidelt ja lasteaedadelt videoid oma maa rahvamuusikast kas laulu, mängu, pilliloo või tantsu näol, või joonistusi, kuidas muusika seob inimesi. Kogu Naerukajaka rühm ning osa koolieelikuid Lõokese ja Pääsukese rühmast õppisid selgeks "Virulaste tantsu" ning saatsime selle eesti rahvamuusikat esindama. Ürituse päeval toimus pooletunnine kokkusaamine videosilla abil, osalejaid oli üle 140 kooli ja lasteaia. Lauldi ühiselt laulu "Together", millele meie lapsed rõõmsalt kaasa plaksutasid. Presenteeriti laste joonistusi ning tutvustati järgemööda erinevate riikide rahvaste muusikat. Rõõmsa üllatusena tuli, et Eestit esindama oli valitud just meie "Virulaste tants". Lastele oli tore ja samas õpetlik näha-kuulda, kuidas musitseerivad lapsed erinevatest maadest, kõlavad erinevad keeled, milliseid rahvariideid kantakse. Muusikapäevast osavõtt sobitus hästi ka mitmekesistama Naerukajaka rühmas toimuvat aastaprojekti "Maailma riigid".
Tiia Kaeramaa
Foto: Anneli Kaeramaa