Põltsamaa Valla Lasteaia Spordinädal

Loomise kuupäev 14.10.2021

Juba seitsmendat korda toimus üleeuroopaline spordinädal, mis kutsus lapsi, noorukeid ja täiskasvanuid rohkem tähelepanu pöörama liikumisele ja tervislikele eluviisidele. Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile eestvedamisel toimus 23.-30. septembril spordinädal, kus Eesti saavutas tipptulemuse. Spordinädala jooksul korraldati üle Eesti 1147 liikumissündmust ja registreeriti 204 323 osaluskorda. Aktiivsete osalejate hulgas oli Põltsamaa Valla Lasteaed. Kõigis lasteaia seitsmes õppekohas: Maris, Tõrukeses, Eskus, Lustiveres, Aidus ja Pisisaares toimusid terve nädala vältel erinevad sportlikud sündmused.

Liikumisõpetaja Merle Laanemäe juhendamisel läbisid Mari õppekoha lapsed õues ringtreeningu, osalesid jooksul ning spordinädala lõpetas lustlik Etno teemaline mihklipäev, kus vaadati lõbusat „Naeri“ muinasjutu põhjal lavastatud etendust ja mängiti koos vanaaja liikumismänge. Esku õppekoha vanemad lapsed osalesid ringtreeningul ja nooremad lapsed läbisid koos rühmaõpetajatega takistusraja. Sportliku nädal lõpetati ühiselt õues liikumispäevaga, kus aladeks olid pallivise, jalgpall ja köievedu.

Liikumisõpetaja Maia Lepiste eestvedamisel toimus Adavere, Pisisaare ja Aidu õppekohtades sportlik nädal: Liikumine teeb rõõmsaks! Ja, et see tõesti nii oli, näitasid laste säravad silmad. Lapsed osalesid õues maastikujooksus, saalis võimeldes ja teatevõistlusi läbides. Harjutati kaugushüpet ja palliviset. Lastele meeldis, et sai teha paarilisega meeskonnatööd.

Liikumisõpetaja Stelle Luik`i juhendamisel toimusid Tõrukese õppekohas teatevõistlused, matkad, ringjooksud, kiirjooksud, pallivisked, erinevad liikumispesad ja tuntud sportlasega kohtumine.

Lustivere õppekoha liikumisõpetaja Sirje Arro valmistas ette lastele toreda spordipäeva suurel staadionil. Lapsed jooksid 40m jooksu ja tegid vertikaalrõngastesse väikese palliga täpsusviskeid. Takistusrajal tuli ületada madalad tõkked, liikuda üle laiema ja kitsama purde (hüpitsatest), hüpata üle kraavide (hüpitsad maas), viia pall ümber tähise ja joosta kiiresti lõpuni. Nooremad lapsed said erinevaid palle visata ja veeretada. Lõpuks jooksid kõik soovijad (enamus lapsi) 400-meetrise staadioniringi.

Kõikidele tublidele liikujatele jagati tänutäheks diplomid ja kingituseks spordinädala meeneid.

Liikumisõpetaja Merle Laanemäe, Maia Lepiste, Stelle Luik ja Sirje Arro

Viimati muudetud 14.10.2021.